Avoner
Federal mogul
Ferodo
TRW
Filtron
NGK
REPSOL
Osram
Monroe
LUK
Valeo
Gates
Hans pries
Febi
SASIC
Optimal
Ruville
Aisin
Ajusa
Alca
Alco
Bilstein
Bosch
Castrol
Contitech
Corteco
CS Germany
Delphi
Elf
Eps
FA1
FAE
FAG
FTE
Graf
Champion
INA
Japanparts
Kamoka
Kayaba
Lemforder
Hengst
Magneti-marelli
Mann filter
Maxgear
Metelli
Meyle
NK
Pierburg
Purflux
Victor reinz
Sachs
SBS
Textar
Vernet
Wahler
< >

Filtron

FILTRON

FILTRON je výrobce a distributor filtrů pro automobilový průmysl, stroje a motory. Činnost firma zahájila v roce 1982. Je členem mezinárodního motorizačního koncernu AFFINIA Group, který je součástí americké kapitálové skupiny The Cypress Group se sídlem v New Yorku.

Ochodní nabídku tvoří více než 1 800 druhů filtrů v tovární kvalitě pro téměř všechny značky automobilů. Nyní zaměstnává více než 1 000 osob. V roce 2007 prodala 45 mil. ks filtrů.

Více než polovinu výrobků vyváží mj. do Německa, Velké Británie, Francie, Irska, Švédska, Švýcarska, Ruska, Itálie, Bulharska, České republiky, Maďarska, na Ukrajinu, do Ameriky a do Afriky.

Filtry dodává v rámci „první výbavy" mimo jiné takovým firmám jako jsou: Aston Martin, Lotus, Ford, Volkswagen, Seat, GM, Fiat, Land Rover, MG Rover. Jako první firma v oboru filtrační techniky v Polsku zavedla systém řízení jakosti, který splňuje požadavky norem ISO/TS 16949, a systém řízení životního prostředí ISO 14001.

Splněním přísných požadavků těchto norem zajišťuje vysokou a opakovatelnou kvalitu vyráběných filtrů. Díky získaným certifikátům se stala partnerem předních koncernů vyrábějících automobily, dodavatelem filtrů pro "první výbavu", pro autorizované servisy a na trh s náhradními díly.

Disponuje výzkumným a rozvojovým střediskem mateřské firmy WIX FILTRATION CORPORATION, které se nachází v USA. FILTRON je dnes největší a nejmodernější polsko-americkou společností, specializovanou na výrobu a distribuci vzduchových, olejových, palivových, pylových, hydraulických a průmyslových filtrů.